Blender & Rhinoceros

Blender to jeden z najpopularniejszych open-source’owy, darmowy program do modelowania 3D. Chociaż dość wymagający w kwestiach obsługi, jest bardzo funkcjonalnym narzędziem do tworzenia najbardziej skomplikowanych modeli 3D – nie tylko na potrzeby drukowania 3D. Można powiedzieć, że jest darmową wersją najpopularniejszego programu tego typu na rynku – 3ds MAX. Rhinoceros (znany również pod nazwą Rhino3D), jest z kolei dość popularnym komercyjnym programem do projektowania przestrzennego. Ma charakter bardziej konstrukcyjny niż Blender i sprawdzi się idealnie w modelach technicznych.

Szkolenia odbywają się w terminach ustalanych indywidualnie.

rhino-blender

Opis szkolenia: Szkolenie jest kierowane dla osób, które pragną samodzielnie tworzyć projekty modeli 3D do zastosowania w druku 3D. Kurs wprowadza nie tylko w zagadnienia projektowania 3D, ale również pokazuje jakie warunki musi spełniać model by nadawał się do wydrukowania w technologii FDM.

Zakres szkolenia: Kurs obejmuje obsługę programów Blender oraz Rhinoceros dla początkujących. Poznamy różnicę i specyfikę tych programów, nauczymy się tworzyć modele według rysunków technicznych oraz uzyskiwać płynne, organiczne kształty prototypów.

Koszt szkolenia: 1395,00 PLN netto / os.