Centrum Druku 3D oficjalnym partnerem teamu Graften Motorsport

Centrum Druku 3D zostało oficjalnym partnerem teamu Graften Motorsport. Zespół prowadzony przez Daniela Mańkowskiego – twórcy legendarnego teamu Grausam & Mańkowski Honda Racing Team, stawia sobie za cel nie tylko osiąganie jak najlepszych wyników sportowych, lecz także promowanie druku 3D, który jest kluczowym elementem całego przedsięwzięcia. Maszyny Mańkowskiego są wyposażane w indywidualnie projektowane i drukowane elementy zwiększające ich osiągi. W ramach współpracy będziemy na bieżąco informować o jego sukcesach sportowych jak również postępach prac nad rozwojem maszyn zespołu z wykorzystaniem drukarek 3D.

cd3d-graften-motorsport

W latach 2008-2009 Daniel Mańkowski stworzył na zlecenie Hondy G& Honda Racing Team, który był postrzegany za najbardziej medialny team na polskiej scenie wyścigowej. Niezależnie od tego, Mańkowski prowadzi od kilkunastu lat firmę poligraficzną Graften z siedzibą w Olsztynie, która od 2014 r. zajmuje się także usługami druku 3D, jest również zwycięzcą konkursu giełdowego FOREX XTB w 2005 r. Jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe, to zdobył tytuł najlepszego debiutanta w mistrzowskiej klasie Superbike oraz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Motocykle Graften 3D Racing Team są wyposażane w części drukowane z włókna węglowego oraz ABS. Docelowo mają one się również pojawić w ofercie firmy Graften.