Centrum Druku 3D patronem medialnym konferencji „Szybkie prototypowanie. Modelowanie – Wytwarzanie – Pomiary”

Centrum Druku 3D – najwiekszy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, został patronem medialnym konferencji naukowej „Szybkie prototypowanie. Modelowanie – Wytwarzanie – Pomiary„. Jej organizatorem jest Politechnika Warszawska – Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych (Instytut Podstaw Budowy Maszyn) oraz Wydział Inżynierii Produkcji (Instytut Mechaniki i Poligrafii Zakład Konstrukcji Maszyn i Inżynierii Biomedycznej). To pierwsza w Polsce, tak szeroka platforma wymiany informacji na temat badań, wdrożeń i analiz szeroko pojętych technologii przyrostowych oraz inżynierii odwrotnej.

Wydarzenie jest skierowane do środowiska naukowego i przedstawicieli przemysłu. Daje możliwości prezentacji najlepszych osiągnięć naukowych oraz najnowszych technologii, np. zastosowania przemysłowe druku 3D, inżynierii odwrotnej i procesów CAD/CAE. Pozwala również na zacieśnienie kontaktów pomiędzy światem nauki i biznesu.

Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 wrzesień 2016 r., w hotelu Victor Pruszków by DeSilva w Pruszkowie, przy ul. Andrzeja 1A.