Konferencja MATERIALISE METAL TOUR w Łodzi zakończona pełnym sukcesem

16 maja 2016 r. w Łodzi, w siedzibie CD3D w Technoparku Łódź, odbyła się polska edycja MATERIALISE METAL TOUR poświęcona technologii druku 3D z metalu. Konferencję prowadziła trójka specjalistów – Marcin Matacz, Account Manager w polskim oddziale Materialise oraz dr Simona Masurtschak – Senior Project Manager i Sven Hermans Business Development z centrali firmy. Słuchaczami byli przedstawiciele czołowych firm przemysłowych, lotniczych i motoryzacyjnych w Polsce, którzy wykorzystują technologie przyrostowe w codziennej pracy. Współorganizatorem konferencji było CD3D.

MATERIALISE METAL TOUR 56 (2)

Wykłady specjalistów Materialise miały na celu pogłębienie i poszerzenie ich dotychczasowej wiedzy, w szczególności w zakresie najbardziej skomplikowanej ze wszystkich technologii druku 3D – DMLS (direct metal laser sintering – bezpośrednie spiekanie metalu laserem).

Konferencja została podzielona na trzy segmenty:

  • wprowadzenie w technologię druku 3D z metalu oraz materiały eksploatacyjne
  • prezentacja i omówienie przykładowych rozwiązań i aplikacji, tzw. case studies
  • warsztaty w grupach.

Galeria zdjęć:

Pełna relacja z wydarzenia znajduje się na stronach Centrum Druku 3D i 3D Printing Center.

Materialise to notowana na amerykańskiej giełdzie NASDAQ największa firma świadcząca usługi druku 3D na świecie. Powstała na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, będąc jedną z pierwszych firm w branży druku 3D na świecie. Od początku 2016 r. prowadzi cykl specjalistycznych konferencji poświęconych technologii druku 3D z metalu – MATERIALISE METAL TOUR. Konferencje odbywają się w 10 miastach, w 9 krajach w Europie. Do tej pory specjaliści Materialise odwiedzili już m.in. Sheffield, Mediolan i Ostrawę, a w miniony poniedziałek (16.05.2016) Łódź.