Materialise Metal Tour zawita do Łodzi

CD3D pragnie poinformować, iż nawiązało współpracę z firmą Materialise Polska S.A. w zakresie organizacji polskiej edycji konferencji Materialise Metal Tour. To wyjątkowe wydarzenie, którego uczestnicy zdobędą specjalistyczną wiedzę o możliwościach wykorzystania technologii druku 3D z metalu w procesach produkcyjnych. Konferencję poprowadzą eksperci belgijskiego giganta druku 3D – Materialise.

Materialise-Metal-Tour

Materialise Metal Tour to cykl konferencji poświęconych technologii druku 3D z metalu, odbywających się w 10 miastach Europy. Do tej pory ekipa Materialise odwiedziła już Wielką Brytanię, Holandię, Włochy i Niemcy. W Polsce wydarzenie odbędzie się w Łodzi, w Technoparku. Jego organizatorem jest Materialise Polska oraz CD3D. Konferencja odbędzie się 16 maja 2016 r. w siedzibie CD3D, w Technoparku Łódź, przy ul. Dubois 114/116. Oficjalne rozpoczęcie jest planowane na godzinę 12:00.

Specjaliści z Materialise poprowadzą warsztaty prezentujące możliwości wykorzystania druku 3D z metalu w procesach produkcyjnych. Przedstawią poszczególne technologie przyrostowe wykorzystujące sproszkowany metal, przekrój najpopularniejszych rodzajów stopów metali wykorzystywanych w druku 3D oraz obszary, w których druk 3D z metalu może być stosowany.

Konferencja jest skierowana do zawodowców, którzy wykorzystują zaawansowane technologie druku 3D w codziennej pracy – inżynierów produkcji, konstruktorów, pracowników działu rozwoju, jak również przedstawicieli kadry zarządzającej procesami produkcyjnymi w firmach. Skierowana jest przede wszystkim do osób wywodzących się z takich branż jak lotnictwo, automotive, odlewnictwo, AGD czy produkcja maszyn.