Nasze portale

CD3D jest wydawcą dwóch portali internetowych poświęconych szeroko pojętym technologiom przyrostowym. Centrum Druku 3D to największe medium poświęcone drukowi 3D w Polsce, na którym publikowane są najświeższe informacje z Polski i ze świata. 3D Printing Center to anglojęzyczna wersja Centrum Druku 3D, posiadająca odrębną stylistykę oraz niezależny content. Jest zarazem pierwszym polskim serwisem internetowym poświęconym stricte technologiom przyrostowym, który działa globalnie.

CD3D

Centrum Druku 3D jest liderem w branży technologii druku 3D w polskim internecie. Serwis został założony w styczniu 2013 r. i przez pierwszy rok swojego istnienia funkcjonował jako jeden z wielu blogów poświęconych tej tematyce. Z czasem zakres zwiększał się o kolejne opcje i narzędzia, poszerzało się również grono autorów publikujących swoje artykuły.

BAZA FIRM

Mimo zaledwie kilku lat istnienia, na naszych artykułach „wychowało się” już bardzo wielu użytkowników drukarek 3D. Doradzaliśmy wybór określonej technologii albo danego urządzenia. Co ważne – nigdy nie zajmowaliśmy się sprzedażą drukarek 3D ani materiałów eksploatacyjnych. Dzięki temu pozostajemy całkowicie niezależni wobec producentów lub dystrybutorów drukarek 3D.

BAZA DRUKAREK 3D

Centrum Druku 3D to nie tylko publicystyka. Znajdują się tu unikalne działy, zapewniające kompleksową informację na temat urządzeń, materiałów eksploatacyjnych oraz firm tworzących polską branżę druku 3D:

  • BAZA DRUKAREK 3D – największy katalog drukarek 3D, zawierający szczegółowe informacje o cenach i parametrach technicznych
  • BAZA MATERIAŁÓW DO DRUKU 3D – największy katalog filamentów, zawierający szczegółowe informacje o cenach i parametrach technicznych
  • BAZA FIRM – największy katalog przedsiębiorstw tworzących rodzimą branżę druku 3D; gdzie oprócz danych teleadresowych znajdują się szczegółowe opisy działalności, galerie zdjęć oraz bezpośrednie linki do aukcji na Allegro, aktualizowane w czasie rzeczywistym

3DPC (2)

3D Printing Center to pierwszy polski portal poświęcony technologii druku 3D, działający globalnie. Jego oficjalna premiera miała miejsce 1 marca 2016 r. chociaż prace nad jego rozwojem sięgają jesieni 2015 r. Posiada niezależny layout oraz linię redakcyjną w stosunku do swojego polskiego odpowiednika. Równocześnie jest wyposażony w jego wszystkie najważniejsze funkcjonalności, jak BAZA DRUKAREK 3D, BAZA MATERIAŁÓW DO DRUKU 3D oraz BAZA FIRM.

3DPC 01 (2)

Ideą stojącą za powstaniem 3D Printing Center jest z jednej strony promocja polskich firm za granicą, a z drugiej wspieranie mniejszych firm i start-upów z Europy oraz reszty świata. Bardzo aktywnie wspieramy także wszystkie nowe inicjatywy związane z drukiem 3D, jakie pojawiają się na platformach crowdfundingowych jak Kickstarter lub Indiegogo.

Kickstarter

Dzięki kontaktom z licznymi przedstawicielami firm zagranicznych, portal dostarcza najświeższych informacji rynkowych i branżowych.