WIELKIE POKEBRANIE W ŁODZI

W czasie tegorocznych wakacji siedziba Centrum Druku 3D po raz pierwszy stała się miejscem realizacji praktyk studenckich. Obcowanie z drukiem 3D zaowocowało wieloma niebagatelnymi pomysłami. Jednym z projektów zrealizowanych przez studentów było “Pokebranie”.

Pokebranie 4

Inspiracją całej akcji stała się aplikacja, która podbiła serca i telefony zarówno młodszych jaki i starszych graczy na całym świecie. Skoro można szukać wirtualnych stworków poprzez aplikację, to dlaczego nie szukać by ich w realu? Po tej myśli w ruch ruszyły drukarki 3D – w technologii druku FDM powstała ponad setka figurek wzorowanych na bohaterach gry.

Pokebranie 3

Idealnym miejscem okazał się Park im. J.Piłsudskiego, potocznie nazywany parkiem “na Zdrowiu”. Cały obszar został zapełniony różnokolorowymi figurkami, których znalezienie nie było wcale prostym zadaniem. Gęsta trawa, zarośla czy pnie drzew – to tylko niektóre z potencjalnych kryjówek. Dla ułatwienia, w parku rozmieszczona została siatka QR kodów, które pomagały w określaniu lokalizacji kolejnych stworków.

Praca włożona w przygotowanie wydruków i lokalizacji to jednak nie wszystko. Równie ważna okazała się akcja promocyjna. “Pokebranie” z dnia na dzień cieszyło się coraz większą popularnością. Wydarzenie było promowane m.in. podczas konferencji prasowej z Prezydent Miasta Łodzi, Hanną Zdanowską. Akcją zaczęły interesować się również największe media w kraju.

“Pokebranie” odbyło się 13.08.2016r., a zainteresowanie wydarzeniem przerosło nasze oczekiwania. Dla najlepszych “pokezbieraczy” nagrodami stały się znalezione figurki. Główna nagroda -blisko dwudziestocentymetrowy wydruk – również znalazł swojego właściciela. Dla wszystkich szukających był to niebanalny sposób na spędzenie sobotniego popołudnia. A zrealizowany projekt stał się niezapomnianą lekcją samodzielności dla naszych praktykantów.

Pokebranie 2